Słowacja nie dla polskich turystów

Walka z koronawirusem pokazuje nowe oblicze. Mimo, iż rząd Mateusza Morawieckiego uspakaja widzów TVP, że „wszystko jest pod kontrolą”, raporty o wykrytych przypadkach zakażonych w Polsce biją rekordy. Najpierw Grecja, potem Czarnogóra odmówiły przyjęcia turystów z Polski. Teraz mamy decyzję rządu państwa sąsiedzkiego – Słowacji.

Słowacja odejdzie od większości ograniczeń obowiązujących z powodu epidemii koronawirusa” – ogłosił premier kraju Igor Matovicz. W tym otworzy granice dla 19 państw, ale nie dla Polski. Słowacja przyjmie za to podróżujących m.in. z Niemiec, Chorwacji, Bułgarii, państw bałtyckich, Czech, Węgier i Austrii. Czemu nie z Polski? Bo mamy za dużo zachorowań, a rządowa strategia walki z pandemią właśnie doznaje dotkliwej porażki, w weryfikacji dokonywanej przez sąsiadów.

Decyzja rządu Słowacji oznacza, że obywatele tego kraju mają możliwość podróżowania do 19 państw bez konieczności udania się po powrocie na kwarantannę i bez okazywania negatywnych testów na Sars-CoV-2. Na Słowacji, kraju z 5,5 mln ludności, odnotowano do tej pory 1 531 potwierdzonych przypadków infekcji Sars-CoV-2. Ponad 90 proc. chorych zostało już wyleczonych. Zmarło 28 osób.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on print
Drukuj